بهترین مطالعات من

 

 

 

مهمانی یلدای مامان

 

سه قدحِ بزرگ پر از دانه های انار برای مهمانی یلدای امشب آماده کردم. با سه طعم مختلف؛ گلاب،گلپر و نمک.درست مثل آن سال ها که مامان زنده بود و این مراسم رو با روش خودش مهیا میکرد. هوس کردم یک قدح دیگه انار دانه کنم اینبار به روش کاملا مدرن. از برنامه آشپزی سامان گلریز یاد گرفتم. انار با ماست چکیده ی شیرین.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳۸٩/٩/٢۸ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ توسط شازده نظرات () |

از حرم حضرت زینب کبری سلام الله علیها کمی که دور می شوی قبرستان کوچک و آرامی با سنگ قبرهای سفید می بینی که در گوشه ای از دیوار این حیاط  کوچک ، آرامگاه مرد بزرگی است که نمی دانم چرا  از همه جای این دنیا آمده در این گوشه آرام گرفته.

از خادمین حرم که سوال کردم ؛  می دانید مقبره دکتر شریعتی کجاست؟. از شکل جواب دادنشان که اظهار بی اطلاعی می کردند یا حوصله جواب دادن نداشتند ، بیاد خادمان با حوصله و مهمان نواز  امام رضا علیه السلام افتادم.

  از حرم بیرون آمدم و به سمت بازار کنار حرم رفتم.  یکی از کسبه که معلوم بود بخوبی مکان آرامگاه را می دانست  با زبان عربی اش سعی می کرد علاوه بر اینکه آدرس درستی به من بدهد ، چیزی را هم به من بفهماند. پسرک به ساعتش اشاره کرد و با انگشتان دستش به من نشان داد که قبرستان فقط تا ساعت 6 عصر باز است.

دیر رسیده بودم. اندکی از ساعت 6 گذشته بود.

عصر فردا که سر ساعت به قبرستان رسیدم از همان ورودی تابلوی جهت دار کوچکی دیدم که رویش نوشته شده بود: دکتور شریعتی .

به سختی توانستیم از پشت درهای شیشه ای و کثیف نگاهی به داخل بیندازیم. و در همان حالت هم عکس بگیریم.

ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳۸٩/٩/٢۱ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ توسط شازده نظرات () |

Design By : nightSelect.com