بهترین مطالعات من

کودکان غزه در تاریکی

منبع عکس: سایت دکتر علیرضا شیری

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/۳٠ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

برگرفته از سایت رضا امیرخانی

آورده‌اند "جان‌مایه‌ی روزگار" چیزی است که بازگشت به آن شدنی نیست. فروپاشی آرام‌آرام این جان‌مایه از آن است که جهان به پایان خود نزدیک می‌شود. یک سال نیز، از همین رو تنها بهار یا تابستان ندارد. یک روز هم، به همین سان. بازگرداندنِ جهانِ امروز به صد یا چندصدسالِ پیش، شاید دل‌خواهِ آدمی باشد، اما شدنی نیست. پس ارزنده است که هر نسلی، آن‌چه در توان دارد، به کار بندد.سکانسِ نوزدهمِ فیلمِ درخشانِ
گوست‌داگ-متنی برگرفته از کتابِ هاگاکوره از سده‌ی 18 میلادی ژاپن نوشته‌ی
تسونتومو یاماموتو. برگرفته از کتابِ خوبِ "زندگی در جهانِ متن" نوشته‌ی
یعقوب رشتچیان

 

 

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/٢٩ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

این مرد تنها بازمانده از آخرین رهبران کاریزماتیک در دنیاست که تنها وقتی در صفحه رسانه ها ظاهر می شود که بخواهد با آن انگشت سبابه اسرار آمیزش، رسا، محکم و مطمئن فریاد بزند: 

و حزب الله هم الغالبون!!!

 کاریزما (charisma) در لغت به معنای  جاذبه ای استثنایی است. کاریزما در اصطلاح به خصوصیت کسی گفته می شود که به شخصه و یا به عقیده دیگران، دارای قدرت رهبری فوق العاده است.از نظر ماکس وبر (max weber) واژه کاریزما به ویژگی خاصی از شخصیت فرد نسبت داده می شود که به صرف آن او از افراد معمولی متمایز می گردد و با او چنان برخورد می شود که گویی دارای نیروی مافوق طبیعی، مافوق انسانی و یا دست کم به طور خاص دارای قدرت و کیفیتی استثنایی است که در دسترسی فرد معمولی نمی باشد.

در نظریه وبر، کاریزما یا سلطه ی کاریزمایی، سرسپردگی غیر عادی به قداست یک شخص، یک قهرمان و یا کسی است که خصائصی نمونه دارد. این شخص می تواند وعده دهنده ی نظم نوینی باشد و همان نظم نوینی که این شخص وعده اش را می دهد، خود می تواند نوعی کاریزما باشد.

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/٢٥ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

... آقای رمزی هرگز واقعیتی را دستکاری نمی کرد. هرگز واژه ی نامطلوبی را برای خوشایند یا من باب سلیقه ی یک موجود میرا تغییر نمی داد.به خصوص برای بچه های خودش، که از آن جا که از گوشت و پوستش بودند، باید از بچگی درک می کردند که زندگی سخت است و واقعیت ها ناسازگارند و برای رسیدن به سرزمین افسانه ای که در آن امیدها بر باد می رود، آن جا که جثه ی نحیفمان در تیرگی ها از پا در می آید، آدم بیش از هر چیز به جسارت، حقیقت و نیروی پایداری نیاز دارد.

ویرجینیا ولف

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/۱٩ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

In The Mood For Love

همه باید از غذا خوردن لذت ببرند.مگر تمام تلاش آدمها به خاطر داشتن چیزی نیست که ما داریم؛ غذای کافی و باهم بودن.

پرنده من/فریبا وفی

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/٦ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ توسط شازده نظرات () |

برف روی کاج ها/پیمان معادی

به زن و شوهرهایی فکر می کنم که روبروی هم می نشینند و غذایشان را در سکوت می خورند. مانند دو زندانی که مجبور به هم صحبتی باشند. زندانی هایی که به جز غذایی که در بشقابشان است به چیز دیگری اهمیت نمی دهند.

روح انگیز شریفیان

 

 

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/٥ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

چرا دشوارترین کار در جهان این است که پرنده ای را متقاعد کنی آزاد است؟ داستان جاناتان داستان پرواز است و رهایی. داستان رها کردن و شکستن عادت ها. داستانی برای اوج گرفتن. کتابی برای سالها اندیشیدن.

جاناتان گفت: هر پرنده ای حق دارد پرواز کند؛ آزادی سرشت طبیعی اوست و باید هر چه را مانع این آزادی است، کنار گذاشت. آداب و رسوم، خرافات یا هر محدودیتی.

صدایی از میان جمعیت آمد: کنار گذاشت؟ حتی اگر قانون فوج باشد؟

جاناتان پاسخ داد: تنها قانون حقیقی آن است که به آزادی رهنمون شود. هیچ قانون دیگری وجود ندارد.

این بلندترین پیام ریچارد باخ ،خلبان و نویسنده آمریکایی است که پس از چهل و سه سال هنوز برای بسیاری از انسان های روی زمین زیبا، مسحور کننده و نیرو بخش است

نوشته شده در ۱۳٩۳/٤/٥ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

Design By : nightSelect.com