بهترین مطالعات من

 

چهل نامه کوتاه به همسرم

 نویسنده: نادر ابراهیمی         انتشارات روزبهان

 

 

درباره کتاب:

این کتاب بسیار دل انگیز اثر برجسته دیگری از مرحوم نادر ابراهیمی است.مرحوم ابراهیمی برگزیده ای از نامه هایی را که برای همسر بزرگوارشان (فرزانه منصوری) با دست خط زیبای خود به تحریر در می آوردند،در این مجموعه گردآوری کرده اند.بجاست که از قلم خود استاد در توصیف و بیان انگیزه شان در نگارش این کتاب بشنویم:

 

((... و این شد که تدریجا تعداد این نامه ها که نگاهی هم داشتند به جریان های عادی زندگی،رو به فزونی نهاد،تا آنجا که فکر کردم این مجموعه،شاید،فقط نامه های من به همسرم نباشد،بل سخنان بسیاری از همسران به همسرانشان باشد،و به همین دلیل به فکر باز نویسی و چاپ و انتشار آنها افتادم.

... و اینک این هدیه راستین ماست- من و همسرم- به همه کسانی که این نامه ها می تواند از زبان ایشان نیز بوده باشد.لااقل،گهگاه،اگر نه همیشه،و مشکل گشای ایشان به همین گونه.

و شاید،در لحظه هایی به ضرورت،غم را عقب بنشاند،آنقدر که امکان به آسودگی نفس کشیدن پدید آید.))

 

 

 

برگزیده هایی از متن کتاب:

 

 


- اعتماد به نفسی به وسعت تمامی آسمان داشته باش؛چرا که ارادت من به تو ارادتی مصرفی نیست.و به وسعت تمامی آسمان است.

 

 -قول می دهم:

در جهان،قدرتی وجود ندارد که بتواند عشق را به کینه تبدیل کند؛و این نشان می دهد که جهان،با همه ی عظمتش،در برابر قدرت عشق،چقدر حقیر است و ناتوان.

ای عزیز!من نیز همچون تو در باب انهدام عشق،داستان های بسیار خوانده ام و شنیده ام؛اما گمان می کنم-یعنی اعتقاد دارم-که علت همه این ویرانی های تأسف بار،صرفا سست بودن اساس بنا بوده است،و بیش از این،حتی حقیقی نبودن بنا...

 

 

 -عشق،کوه نیست تا زمان بتواند ذره ذره بسایدش و بفرساید...

 

 -عشق،هنوز از کلام عاشقانه بسی دور است.

 

 -علیه منطق غصه حتی اگر منطقی ترین منطق هاست،آستین هایت را بالا بزن!

 

 

 

 

نوشته شده در ۱۳۸۸/٦/٦ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ توسط شازده نظرات () |

Design By : nightSelect.com