معرفی کتاب: اینس در جان من

اینس در جان من        ایزابل آلنده                           


این اثر تحسین برانگیز ایزابل آلنده همانند دیگر آثارش  در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این رمان در ایران سه بار و هر بار با نام های متفاوت  اینس در جان من ، اینس آرام جان من و اینس روح من به ترجمه رسیده است.

این  رمان عاشقانه - حماسی که با تکیه بر اسناد و مدارک تاریخ شیلی به نگارش در آمده است ، روایت زندگی زنی است به نام اینس دی سوارز که در بوجود آمدن کشور شیلی نقش بسیار موثری داشته است.

اینس زن جوان و با اراده ای است که بدنبال یافتن همسرش از اسپانیا راهی آمریکای جنوبی می شود.  به قاره ناشناخته و آشفته ای که مردان نیز در آن امنیت کافی ندارند.

اینس مانند هر زن تنهایی در میان مردان با مشکلات بسیاری مواجه است که با درایت و قدرتی که دارد خودش را از تمامی خطرها و تعرض ها در امان نگه می دارد. برای امرار معاش مجبور است در آن جامعه یکپارچه مردانه برای خود شغلی آبرومند تدارک ببیند و برای کوچکترین حقش به سختی مبارزه کند.

در تمام سال های مهاجرت همدم و خدمتکار سرخ پوستش همواره راهنما و حامی او در مسیر طولانی  بنیانگذاری شیلی بوده است.

اینس به کمک  استعداد  و توانایی فوق العاده خود توانست در آن جامعه مرد سالار و اولیه که زنان حتی حق حضور بر میز غذای مردان را نداشتند، در کنار معشوقه اش ( فرمانروا و بنیان گذار شیلی) و  در کنار میز شام فرمانروایان نظامی جایگاهی والاتر از یک حاکم بانو  را کسب کند.

 این رمان هر خواننده ای را  با هر ذائقه ای مجذوب  خود می کند.روایت یک حماسه تاریخی، روایت زندگی زنی مبارز و زیرک، روایت آغاز و فرجام یک عشق و ....

پ.ن

اینس را حتما بخوانید....

/ 0 نظر / 44 بازدید