معرفی کتاب (ابله محله)

از متن کتاب:

- وقتی آدم کسی را دوست نداشته باشد،نه در این سوی زندگی و نه در آن سو ، اهمیتی ندارد که نمی تواند او را ببیند.

- وقتی آدم کسی را دوست دارد، همیشه چیزی برای گفتن یا نوشتن به او پیدا می کند، تا آخر عمر.

-آنچه ترس را برمی انگیزد، ناشناخته هاست.

- شما حقیقت را می گوئید و حقیقت سیلی یا تبریک و تحسین برایتان به ارمغان می آورد. از همه بدتر اینکه در هر صورت هیچکس حرفتان را باور نمی کند.

حقیقت، باور نکردنی است.

- یک زن به تنهایی وقتی که عاشق باشد ، زمین و آسمان را پر می کند، حتی اگر دخترکی هشت ساله باشد.

- خداوندا ما را از شر کسانی که دوستمان دارند ، محفوظ بدار.

- آدم فقط چیزهایی را به دیگران منتقل می کند که خودش دوست دارد.

-دیدن، شنیدن ، دوست داشتن. زندگی هدیه ای است که من، هر روز صبح که از خواب برمی خیزم ، روبان های دور آن را به آرامی باز می کنم. زندگی گنجینه ای است که من هر شب قبل از خواب ، زیباترین گوهر آنرا کشف می کنم.

 

کریستین بوبن نویسنده ای فرانسوی که نامی چندان شناخته شده در عرصه عمومی نیست. نویسنده ای که اعتقاد دارد شناخت جهان تنها از مسیر عشق می گذرد ، نویسنده ای که نیازی نمی بیند آنچه را دوست داریم، تصاحب کنیم ، یک نویسنده یا انسان معمولی نیست!

کسانی که داستان را به صرف اینکه ماجرایی خوانده  و از بازگویی یا بیاد آوریش لذتی برده باشند ، نمی توانند این نام را  بشناسند. آثار بوبن با وجود نثر روان ، بسیار  پر تکلف و بعضا غیر قابل درک است.

کریستین بوبن فیلسوفی است که به نگارش داستان روی آورده و در تمامی نوشته های شفاف و به ظاهر ساده اش از افکار و نگرش های فلسفی خود می گوید و می نویسد.

گاهی با برخی از جملات و حکمت هایش غمگین می شوی و گاهی هم شاد و امیدوار. وی از واقعیت بیشتر حرف می زند تا از حقیقت! برای بوبن حقیقت باور کردنی نیست!

/ 0 نظر / 6 بازدید